Domů » Žijeme v době náhražek, které jsou levné, ale nejsou kvalitní

Žijeme v době náhražek, které jsou levné, ale nejsou kvalitní

Nová doba je o spěchu, je zde rychlé občerstvení, rychlá letecká doprava, rychlý internet atd. pokud se máme rozhodnout tak musíme vědět a nemáme čas na to myslet co je správné a co je chybné, teoretici si mysleli, že jejich kandidát vyhraje, ti co nemysleli věděli, kdo to vyhraje.

Vysoké školy to jsou továrny na teoretiky, mnozí vysokoškoláci narážejí na problém, že je nikdo nechce bez praxe zaměstnat, nelze svěřit veliké letadlo někomu, kdo řídil letadlo jenom na počítačové hře, protože on se to chtěl rychle naučit! Žijeme v době náhražek, které jsou levné, ale nejsou kvalitní, rád fotografuji už padesát let a za tu dobu jsem měl mnoho profesionálních fotoaparátů v ruce.

Čím větší byl fotoaparát nebo filmová kamera, tím obtížnější s ním bylo fotografování nebo filmování, a většinou se musel i použít těžký stativ. Poslední dobou lidi fotografují pomocí mobilních telefonů, co mají na skládací tyčce, já a zajímavé turistické pozadí, těmito ubohými egoistickými fotkami se plní sociální sítě!

Co takhle odmítnout drahého svatebního fotografa, a místo něj se udělají fotky ze svatby, jenom telefonem na skládací tyčce? Co takhle odmítnout drahé novináře a levný tiskový mluvčí nahradí novináře, hnutí udělej si to sám rychle amatérsky, je následkem spěchu. Když si každý vše udělá sám rychle amatérsky, tak můžeme s klidem zavřít vysoké školy, později zrušíme i střední školy a učební obory.

Budeme pracovat od 15 let do 70 let, jenže kdo nás zaměstná, když si každý vše udělá sám amatérsky, navíc je zde; digitalizace, robotizace, automatizace, kontejnerizace, globalizace atd. Co takhle zrušit drahý veliký stát, uděláme si vše rychle amatérsky a nebudeme už potřebovat; politiky, byrokraty, policajty, soudce, lékaře, učitele atd. jsi nemocný, tak se můžeš přeci sám amatérsky vyléčit, pomocí rad z internetu, na všechny nemoci ti přeci stačí česnek a jogurt.

Leave a Reply