Buďme solidární, a tak každý zaplatí tolik abychom už neměli stání dluh který každým rokem narůstá. Mnozí namítnou že dneska má každý stát na světě veliký dluh, a proto je zde světová inflace, protože peníze nejsou kryté zlatem, ale jsou kryté dluhy, které se často nesplácejí.

Kdo může za to, že zde existují veliké dluhy, které je obtížné splatit? Vše je zde hra o hodnoty a ten kdo vyhraje má miliony a ten kdo prohraje má milionové dluhy! 

Mafie se rozrůstá vysoko, hluboko i do šíře. Jako rakovina prorůstá společností. Tlumí, mate a odráží její imunitní reakce. Má mnoho hlav, mnoho podob. Jsou v ní různí lidé, od opravdových padouchů, kterým záleží jen na sobě až po lidi, kteří si jen chtěli trochu přilepšit.

Od hlavounů až po pěšáky. V prvních šesti dílech Chobotnice se střet Cattaniho a mafie teprve začíná, v síti uvíznou jen malé ryby a velké teprve začínají uznávat, že někdo jako komisař existuje a že s ním budou problémy.

Chobotnice je jedním z těch mála seriálů, který ukazuje, že boj proti organizovanému zločinu je trpký, obtížný, nekonečný, žádá si trpělivost, žaludek a nestačí, že jste odvážný, chytrý a máte kolem sebe pár spolehlivých přátel.

%d bloggers like this: