Domů » Začneme ekonomikou

Začneme ekonomikou

Ekonomika je pevný bod, kolem kterého se točí mnoho tisíciletí všude; politika, náboženství, filosofie, umění, psychika, pravidla, zákony, předpisy, normy, morálka, věda, technika, civilizace, kultura, internet, realita atd. To že někdo vystudoval vysokou ekonomickou školu neznamená to, že on rozumí profesionálně ekonomice! Ekonomické teorie, které se na vysoké ekonomické škole naučíte, jsou vám bohužel v praxi k ničemu, každý čas a prostor je originální, a tak v něm platí dočasně i originální ekonomická pravidla!

Vše je zde v evolučním pohybu, a tak to co bylo včera správně to bude zítra chybně, proto vznikla inteligence, díky které se dokážeme rychle přizpůsobovat nové situaci v nás a okolo nás, to, co se nepřizpůsobí situaci, to se zde stává parazitem, nebo to evolučně zanikne. Tak jako je chybou stavět dům bez pevných základů, tak je chybou pracovat dlouhodobě za malou mzdu, malé mzdy a vysoké ceny jsou skrytým ekonomickým otroctvím a následkem je ekonomická krize nebo válka.

Stát je bohatý, protože dělnická třída je chudá, aby mohl stát platit; politiky, byrokraty, vojáky, policajty, soudce atd. tak musí vybírat; daně, clo, poplatky, certifikace atd. ryba smrdí od hlavy, nadbytek peněz pro ty, co mají moc je založen na nedostatku peněz pro ty, co jsou bezmocní, pokud by demokratické volby eliminovali nespravedlivé rozdělní na mocné a bezmocné, tak by je mocní okamžitě zakázali!

Není dneska problémem výroba zboží a služeb, problémem je odbyt zboží a služeb, protože dělníci mají malé mzdy díky tomu, že zde jsou; daně, clo, poplatky, dezinformace, reklama, pohádky atd. Proč jsou mobilní data u nás tak drahá a v Polsku jsou levná, přitom státní zaměstnanci mají levná mobilní data jako v Polsku. U nás je silný pokrytecký protekcionismus, ten, kdo má protekci ten se zde má velmi dobře, protekci má ten, kdo má zde moc, a proto zde ekonomika nefunguje, ryba smrdí od mocné staré hlavy.

Leave a Reply