Svět k lepšímu nezmění; náboženství, politika, láska, pravda, humanismus, populismus, umění, sport atd. svět se k lepšímu změní jenom díky chytrým vynálezům, které se uvedli do praxe. Abychom pochopili vývoj tak se podívejme na to, jak se vyvíjela fotografie, nejprve se fotografovalo na skleněné desky a obrázky byli pouze černobílé, potom přišel kinofilm a barevný film, fotografování se tak stalo snadno dostupné každému, dneska je kinofilm nahrazen digitálním čipem a fotky se nahrávají na internet, místo klasického fotoaparátu se nejvíce používá chytrý telefon, který umí i natáčet video.

Podobná revoluce proběhla i u počítačů které nejprve byli veliké a hlučné, taky měli velikou spotřebu elektřiny, moderní počítač je na baterie a je snadno přenosný a může se bezdrátově připojit k internetu. Nejvíce revolučních změn probíhá u digitalizace, místo používání papírových a kovových peněz používáme elektronické peníze a platíme tak kartou kterou stačí jenom přiložit ke snímači, někdo platí zase pomocí chytrého telefonu. Přichází doba autonomních robotů a umělé inteligence, to bude logicky znamenat mnoho revolučních změn na které není naše společnost připravená tak jako nejsme připravení na; záplavy, požáry, uragány, pandemie, války, inflaci atd.

15.8.2022 jsem si koupil nový notebook zde jsou parametry. Notebook Lenovo IdeaPad 3 15ITL6 za 8 888 Kč na Alze Intel Core i3 1115G4 Tiger Lake, 15.6″ IPS antireflexní 1920 × 1080, RAM 8GB DDR4, Intel UHD Graphics, SSD 256GB, numerická klávesnice, podsvícená klávesnice, webkamera, USB 3.2 Gen 1, USB-C, WiFi 6, Hmotnost 1,65 kg, Windows 11 Jsem zvyklý na Linux KDE neon a tak jsem smáznul Windows a nahrál KDE neon, když jsem byl v BIOS tak jsem se podíval, jaké jazyky jde zde nastavit místo angličtiny, nabídka byla malá byla zde jenom angličtina a čínština, přitom starý notebook Dell měl BIOS v češtině, když se chce tak to jde, naštěstí do BIOS moc nechodím, takže mi to nevadí.

Naštvalo mě, že zde nebyl podrobný návod, a tak jsem nevěděl, jak zapnout podsvícení klávesnice, na pcsupport.lenovo.com jsem našel konečně potřebné informace. K notebooku jsem dokoupil redukci na připojení k internetu, protože výrobci do moderních notebooků už nedávají notebookům zásuvku na pevné připojení k internetu, AlzaPower Core USB-C (M) na 3× USB-A (F) s LAN černá. K notebooku jsem připojil; myš, klávesnici, monitor 28 palců 4 K.

By admin

Napsat komentář

%d bloggers like this: