Domů » Složitost je zlatý důl pro státní zaměstnance

Složitost je zlatý důl pro státní zaměstnance

Ten, kdo zvládne něco, co je velmi složité ten za to dostane i velikou odměnu, tak to zde funguje už mnoho tisíciletí, problém je v tom, že to, co je dneska zlatým dolem, to už zítra nemusí být zlatým dolem, protože složitost byla nahrazená jednoduchostí.

Mnohdy je u něčeho úmyslně vytvářená složitost, aby zde někdo tak měl zlatý důl, zlo zde spáchal ten, komu to přineslo užitek, za vším je toužení po úspěchu, jenže každý úspěch je možný díky neúspěchu.

Podívejme se třeba na fotografování, na počátku bylo fotografování velmi složité, a tak ti co uměli fotografovat z toho měli veliký zisk, čím více se stávalo fotografování jednodušším, tím obtížnější bylo mít z fotografování zisk.

Pokud bychom třeba v EU pomocí optimalizace a automatizace vše zjednodušili, tak následkem by bylo to, že asi polovina zaměstnanců v EU, by byla dlouhodobě nezaměstnaná. Společnost má strach z toho, že zde bude veliká nezaměstnanost, protože následkem bude krize ve společnosti.

Nejhorší je dneska situace u státních zaměstnanců zde je statisticky doloženo to že 90 % státních zaměstnanců v EU bychom mohli propustit a nic by se nestalo. Málo státních zaměstnanců znamená malé daně, a tím se vyplatí podnikat a investovat! 

Leave a Reply