Domů » Reklama stvořila konzumní civilizaci

Reklama stvořila konzumní civilizaci

Reklama zde existovala už před vznikem naší konzumní civilizace v přirozené formě, lidi jenom tuto přirozenou formu reklamy optimalizovali pro konzumní civilizaci. Reklama je založená na tom že z dálky vše vypadá jinak než z blízka.

Z dálky může vypadat čert jako anděl, vše je zde jenom hra, ve které chce každý parazit egoisticky vyhrát a je mu jedno že jeho soupeř prohraje. Nadbytek pro ty, co jsou nahoře je možný jenom díky nedostatku pro ty, co jsou dole, rovnost je zde jenom v tom, že je zde každý egoistický parazit dočasně.

Politika je reklama na ekonomické a sociální zázraky po volbách, náboženství je reklama na ráj po smrti pro věřící, školství je reklama na to že vám vysoké vzdělání umožní lepší život atd. reklamu najdeme i tam kde bychom jí vůbec nečekali! Většina lidí na světě klame i sebe a následkem je logicky stres a deprese, každý problém má i svoji příčinu, co je příčinou toho, že z nás reklama udělala pitomé ubožáky?

Civilizace je o náhražkách, a tak lež nahradila pravdu, peníze nahradili lásku, zdraví nahradili drogy a léky atd. komu není rady tomu není pomoci, současná pandemie je jenom veliký obchod s drahými léky, na kterém vydělají jenom anonymní nadnárodní korporace, podle hesla, peníze nesmrdí.

Leave a Reply