Domů » Protiklady, mezi kterými je napětí

Protiklady, mezi kterými je napětí

To že umíme mluvit není hříšné, problém je v tom že nemáme mluvení pod kontrolou a nejhorší je situace, pokud jsme pod vlivem alkoholu nebo jiné drogy. Dokud mlčíš berou tě druzí za moudrého, jakmile promluvíš tak je najednou z tebe hlupák, ve společnosti hloupých my měli moudří hovořit a hlupáci by zde měli mlčet a poslouchat to co moudří říkají.

Problém je v tom že většina hlupáků si o sobě myslí že jsou moudří, a tak zde musí být kontrola která hlupáky násilím umlčí a tím je zde okamžitě protekce. Jenom z díla se pozná, kdo je moudrý a kdo je hloupý, proto je zde snaha se schovávat za cizí duchovní dílo, a tak hlupáci citují myšlenky moudrých, aby tak vypadali že jsou moudří, z dálky tak může hříšný hlupák vypadat jako moudrý člověk.

Největší moudrost je v přírodě a přirozených zákonitostech, které se nemění podle situace jako počasí, v principech je si zde vše podobné, základním principem jsou zde protiklady, mezi kterými je napětí, a tak je zde; pravda a lež, moudrost a hloupost, bohatství a bída, život a smrt, dobro a zlo, pán a sluha, samec a samice, příčina a následek atd.

Komu zde není rady tomu není ani pomoci, co je zde příčinou toho že hříšníkům není možno poradit, a tak hříšníci neustále opakují svoje hříšné chyby a jsou loutkou kterou ovládají hříšné závislosti. Problémem u hříšníků je slabá vůle, díky které by dokázali začít pracovat na tom, aby se zbavili svých zlozvyků jako je lhaní a pokrytectví.

Leave a Reply