Domů » Proč nemáme vše pod kontrolou?

Proč nemáme vše pod kontrolou?

Naše egoistické myšlení se snaží už mnoho tisíciletí mít vše pod kontrolou, egoista křičí, ty jsi egoista, jenže dobrota je žebrota! Reklama se snaží o to, nahradit náš egoismus altruismem, a udělat tak z nás otroky, co mají blbou náladu. Všichni lžou a kdo lže ten i krade, a tak se do psychického očistce jistě dostane, protože se bojí trestu za svoje egoistické chyby. Je snadné manipulovat pomocí trestu a odměny, jenže každá egoistická akce jistě vyvolá egoistickou reakci.

Podívejme se na krize v naší konzumní civilizaci, každá krize je trestem za náš egoismus, mnoho egoistů se stalo velikými pokrytci a hrají si na altruisty, z dálky tak čert vypadá jako anděl. Co je to krize, která nás jako stín pronásleduje už mnoho tisíciletí? Krize jsou problémy, se kterými si neumíme poradit, pokud nějaké problémy vyřešíme tak netrvá to dlouho a jsou zde zase nové problémy, následkem je snaha od problémů zbaběle utéci pomocí svaté víry v zázraky, nebo pomocí konzumace piva, anebo pomocí kouření cigaret.

Naše egoistické myšlení touží marně po úspěchu, proč je naše marné toužení po úspěchu naším psychickým soužením? Máme zde každý svůj evoluční osud, a tak jsme mnohým ohraničení, všechny tyto hranice mají za následek to, že se točíme v kruhu, a tak nejsme úspěšní. Mnozí si naivně myslí, že ti, co nám zde egoisticky díky přerozdělování hodnot násilně vládnou, mohou všem egoistům zajistit to, že se budeme všichni mít už brzo lépe, a tak místo v konzumním očistci, budeme konečně žít v ekonomickém a psychickém ráji.

Je to celé jenom pokrytecké divadlo, které nahrazuje pravdu za reklamu, která nás klame. Reklama nám násilně přeprogramovala mozek, a tak se stydíme být zde tím, čím skutečně jsme, stali se z nás všech altruistické loutky, které skrytě ovládá reklama, pokud nějaká egoistická loutka omítne být altruistickou loutkou, tak jistě skončí v blázinci nebo ve vězení, altruistických loutek je zde všude nadbytek, a podle toho se zde i s loutkami zachází, miliony mrtvých loutek ve válce nebo při pandemii to je jenom statistika, tragédie je, pokud zemře starý prezident.

Leave a Reply