Domů » Proč je naše konzumní společnost těžce nemocná?

Proč je naše konzumní společnost těžce nemocná?

Příčinou nemocné společnosti je to, že jsme si cizí a myslíme si, že z cizího krev neteče, je těžké se domluvit s někým, kdo hovoří cizím jazykem a má jinou kulturu. Virus způsobuje nemoc a může i způsobit smrt, virus to je cizinec v našem těle, stejně tak byl i Ježíš Kristus nový Křesťanský virus, který napadl starou Židovskou společnost, co věřila na JHVH. Každé nové náboženství to je virus, který se snaží zabít staré náboženství, stejně tak je i virus nová konzumní politika, která se snaží zabít starou konzumní politiku. Vše je zde obrazně šachová hra, ve které se bojuje o hodnoty podle pravidel, co určuje situace nebo organizace, ten, kdo porušuje pravidla je za to většinou potrestán.

V principech je si zde vše podobné a základním principem zde jsou protiklady a kauzalita, principy jsou skála, na které stojí naše konzumní společnost po mnoho tisíciletí, pokud dům stojí na písku tak je zde dočasně. Vše, co končí na ismus (egoismus, feudalismus, kapitalismus, socialismus, komunismus, humanismus, dogmatismus, globalismus, centralismus, populismus) to je naivní utopie která v praxi optimálně nefunguje, jsme obrazně všichni jako malé děti, co věří na pohádky, ve kterých dobro vždy zvítězí nad zlem a vše nakonec jistě dobře dopadne.

Přichází pomalu a jistě; optimalizace, automatizace, digitalizace, globalizace atd. kdy vše budou řídit chytré programy a budou zde dálkově ovládané složité systémy, GVKB umělá globální inteligence nebude už věřit naivně na pohádky, ale bude věřit jenom tomu, co si pečlivě ověří, tím skončí vše, co má koncovku ismus a bude to veliký evoluční krok pro konzumní společnost, každý člověk bude jenom číslo a pokud budou s někým často problémy tak se ten jedinec eliminuje v krematoriu, bude to v principu globální GVKB vojenský režim, kde uspějí jenom kvalitní jedinci, co nelžou a nekradou. Skončí problém s degenerací a přelidněním, z lidí se tak stanou levné kvalitní loutky na dálkové ovládání. 

Bude to zdravá konzumní společnost, protože si už nebudeme cizí, nebudeme se už fyzicky stýkat a naše vztahy budou jenom ve virtuální realitě, každý bude mít zde vymezený čas a prostor který nebude moci opustit, a tak zde už nebude pandemie a jiné nemoci, jak si to každý ve svém času a prostoru udělá takové to tam i bude mít, už nebude člověk člověku peklem, protože už lidi nebudou moci lhát a krást. Skončí období, ve kterém jsme měli strach, a tak jsme spěchali abychom byli úspěšní v nějaké specializaci, budeme obrazně jako pokojové rostliny, které nikam nespěchají, a tak se mají dobře.

Leave a Reply