Domů » Proboha, proč je to zde na hovno

Proboha, proč je to zde na hovno

Jinak spatřuje psychologii ten, kdo má vysokou školu a dělá to profesionálně a jinak ji spatřuje ten kdo má psychické problémy. Jelikož je dosud málo knih, které se na psychologii dívají z pozice lidu, tak jsem se rozhod že o tom napíši tuto knihu. Tak jako trpíte tělesnými nemocemi, tak zde jsou i psychické nemoci a zde se bohužel používá ze zvyku stejné léčení, jako u tělesných nemocí, tedy pomocí chemických léků.

Je ovšem třeba pochopit že mozek to je sytém na řízení, a tedy zde jsou; snímače, vyhodnocovače, rozhodovače, kontrolvače, skladovače, což jsou systémy v rovině duševní. Oko spatří písmo a vyhodnocovač jej vyhodnotí a předá to rozhodovači, kontrolovač to zkontroluje a skladovač to uloží, abychom si to pamatovali. Jestliže se ale něco zásadního změní a psychický systém si se změnou neporadí je zde psychický problém a my se jej nejprve snažíme sami vyřešit a když to nezvládneme, požádáme o pomoc někoho blízkého, nebo jdeme za lékařem.

V podstatě našeho myšlení je parazitování, dělá nám dobře, když můžeme na slabších parazitovat a je nám zle, když na nás silnější parazitují. Naším vzorem jsou dokonalí parazité, kteří si žijí v ekonomickém ráji díky tomu, že zde získali mnoho svatých výhod. Je zde přirozené parazitování, kdy dítě parazituje na dospělých, a když dítě dospěje, tak zase staří lidé parazitují na střední generaci.

Na zahrádce lze parazitující plevel zlikvidovat, ale pokud na nás parazituje člověk nebo společnost, nemůžeme použít násilí a musíme na to jít jinak. Je to boj o zdroje a v boji vyhraje ten silnější, síla má základy v aktivitě, proto aktivní lidé nemají tolik problémů jako lenoši. Pokud žijete na samotě v přírodě máte tělesné a duševní aktivity nadbytek, ale většina lidí bohužel dnes žije ve velikých městech a zde je problémem být přirozeně aktivní. Pokud dáte do akvária mnoho rybiček, dostane se ekosystém akvária do krize, a to samé se děje i ve velikých městech.

Jestliže je zde přelidnění tak je pochopitelné že následkem je nedostatek soukromí, neustále nás někdo pozoruje a kontroluje, co děláme a jak vypadáme. Není zde ale ten, co by se dokázal zavděčit všem, každý je originál, a tak když jednomu vyhovíme, tak jiného rozzlobíme.

Následkem je zde mnoho konfliktová psychologie, které mnohdy skončí rvačkou nebo u soudu, je těžké se dohodnout s někým, kdo miluje mnoho parazitování a je na něm silně závislý. Nejčastější problém jsou zde drogy, pokud ten druhý je silně na droze závislý je on svému okolí mnoho nebezpečný. Droga člověka promění v robota, který myslí jenom na to, jak mít dostatek drogy, bez ohledu na druhé a když drogu nemá je mnohdy agresivní.

Zprvu droga jenom tlumila naše bolesti těla, ale později se droga začala používat i na bolest duše, nejznámější drogou je alkohol a tabák. Je snadné začít drogu brát a je těžké s tím skončit, protože zde jsou abstinenční problémy.

Leave a Reply