Domů » Práce kvapná je špatná, proč spěcháme, a tak mnoho škod napácháme?

Práce kvapná je špatná, proč spěcháme, a tak mnoho škod napácháme?

Už velmi dlouho je zde problém s nedostatkem toho, co potřebujeme a milujeme, od počátku vzniku naší konzumní civilizace se snažíme tento problém řešit pomocí toho co máme k dispozici, někdy se nám to daří a jindy se nám to nedaří, nejčastějším problémem je to že neumíme domýšlet následky změn které zde provedeme, a tak často musíme konstatovat, že jsme v něčem udělali chybu a potom dlouho tuto chybu napravujeme.

Setkávám se stavem opilosti radostí z úspěchů, které jsme právě získali, pokud se někdo pokusí o kritiku tak je označen za blázna a podle toho se s ním i jedná, často se on stává mučedníkem. Podívejme se třeba na upálení Jana Husa, tento případ je poměrně dobře historicky zdokumentován, nebo se podívejme na případ upálení Jana Palacha, byl jsem na jeho pohřbu a zde jsem fotografoval.

Pochopitelně se tyto případy zametají pod koberec a nikdo není potrestán za to co učinil, stejně by potrestání pachatelů nic nevyřešilo, problém je jinde. Problém je ve spěchu, práce kvapná je špatná, proč spěcháme, a tak mnoho škod napácháme?

Leave a Reply