Většina profesionálních fotografů pracuje jenom na zakázku, kdy něco pro zákazníka nafotí a nesnaží se svoje fotografie na internetu draho prodávat, protože nevěří na to, že by je prodali. Problémem je zde otázka hodnoty fotografie, hodnota každé fotografie je subjektivní a vychází ze situace, dále je zde častý problém s autorskými právy a ochranou autorských práv. V mnohém se to podobá hudbě, kde je taky častý problém s autorskými právy a s prodejem.

Dalším problémem je fotografování pomocí mobilů kdy tak vzniká inflace u hodnoty fotografie a místo profesionálů zde jsou amatéři, přichází doba udělej si vše sám jako amatér a tím se vytváří začarovaný kruh inface. Výroba a prodej to je obchod a podnikání, problémem zde je vždy konkurence a monopol, vše je o tom moje hra a moje pravidla! Jedna věc je něco chtít a druhá věc je to mít, teorie o podnikání v praxi nefungují!

Jakmile se něco stane ziskové tak netrvá to dlouho a vynoří se konkurence! Nic nového pod sluncem v přírodě to funguje podobně, proto je zde snaha o monopol nebo centralizaci. Dlouho jsem se zajímal o problematiku podnikání a obchodu kde je příčina všech problémů? Příčinou všech problémů je svatá teorie, která nahrazuje profesionální praxi, jakmile jsme se naučili mluvení a potom gramotnosti, tak nastal problém s teoriemi, co nahrazovaly praxi.

Sny a pohádky to je teorie co v praxi nefunguje, podívejme se na propagandu a cenzuru co z nás dělá pitomce a my se tomu nemůžeme bránit, jsme násilím nahnáni do ekonomického otroctví a jakýkoli odpor je marný, spravedlnost je jenom ve smrti. Novinkou je zde dneska umělá inteligence, která je pitomá, protože kopíruje pitomé myšlení lidí, stejná pitomá situace je v televizi a na internetu, vše evolučně směřuje jistě k tomu, že zde místo pitomých lidí budou autonomní inteligentní roboti na akumulátory a tím zde jako lidi evolučně za sto let skončíme.

Pokud nemáte protekci tak svoje fotky neprodáte! Prodej fotek není o hodnotě fotek, jak si naivně myslíte, prodej je vždy o protekci, není protekce tak není zisk z fotek, často je protekce chytře skrytá a je nemožné ji odhalit. Máte kamaráda v organizaci, která potřebuje fotografie pro obchod a kamarád od vás fotky na fakturu nakoupí a o tom to je, žijeme ve světě protekce a korupce už mnoho století, všechny snahy o to eliminovat protekci a korupci jsou naivní a marné, kdo maže ten jede, bylo a bude!

%d bloggers like this: