Domů » Odpovídá cena hodnotě

Odpovídá cena hodnotě

Ceny jsou většinou regulované, a tak málokdy odpovídají hodnotě zboží nebo služby, cena reguluje nabídku a poptávku, pokud je něčeho nadbytek tak se cena snižuje a pokud je něčeho nedostatek tak se cena zvyšuje. Každý by chtěl egoisticky, aby byla cena jeho práce vysoká, a cena zboží a služeb nízká, bohužel toto egoistické přání, nejde v konzumní praxi ve velkém realizovat. Každá organizace používá jiné metody regulace cen a tyto metody se mění podle situace, vše je zde tak jenom experimentem a lidi jsou zde jenom pokusným materiálem, který se nemůže násilné cenové regulaci bránit. Nadbytek pro ty, co jsou nahoře, vytváří nedostatek pro ty, co jsou dole, následkem zde je závist, a tím i vandalismus který může vyvrcholit i válkou.

Zde se dostáváme k toužení po ideálním ekonomickém a politickém systému konzumní společnosti, bylo zde už velmi mnoho různých společenských systémů, ale žádný nebyl pro všechny lidi ideální, každý systém měl svoje výhody a svoje nevýhody, dokonalý systém zde nikdy nebyl a nejspíše zde ani nikdy nebude. Mnozí si naivně myslí, že v přírodě je dokonalý přirozený jednoduchý systém, podle kterého příroda funguje, mnoho miliónů let, i tento přírodní systém má svoje výhody a svoje nevýhody, proto nějakým formám života vyhovuje a jiným formám života nevyhovuje. Není tedy na světě konzumní systém ten, který by se zavděčil všem, výhody pro jeden systém života, jsou zde možné, díky nevýhodám pro jiný systém života, nadbytek tak logicky vytváří nedostatek.

Ano, bude líp, hlásá nová politická strana, a zapomíná dodat to, že líp bude jenom kariéristům, co se díky volbám dostali na vysoké státní funkce. Nová digitální doba a pandemie přináší mnoho nečekaných změn, na které nejsme připravení, a tak se dostáváme do složité situace, se kterou si neumíme poradit, to, co před několika lety bezvadně fungovalo, to dneska už nefunguje, na nic se dneska už nejde spolehnout, jednou jistotou je zde smrt, ale o takovou jistotu nikdo nestojí. Přichází období umělé inteligence a období inteligentních robotů na akumulátory, to logicky povede k rychlému nárůstu nezaměstnanosti a tím se mnoho organizací dostane od dluhové pasti, ze které už není úniku, žít na dluh nejde dlouho, zkrachovat může i národ nebo veliké EU.

Statistiky sebevražd nám odhalují v nahotě to v jak veliké krizi je konzumní společnost, problémem těchto statistik je to, že je máme bohužel k dispozici až za několik let, a nedokážeme zatím mít tuto statistiku aktuální a objektivní v reálném čase v celém EU. Nejohroženější skupinou u sebevražd jsou muži, co nemají vysokou školu, a jsou ve věku od 45 let do věku 65 let, výpověď pro tuto ohroženou sociální skupinu znamená většinou dlouhodobou nezaměstnanost a tím je zde i stres a deprese, která se bohužel často řeší sebevraždou, nejvíce sebevražd je zde od listopadu do dubna, zima působí na muže, co mají dluhy velmi depresivně. Podle mě je na depresi mnohem větší počet úmrtí než na pandemii, a měli bychom místo mediálního sledování pandemie v EU sledovat spíše statistiky sebevražd.

Leave a Reply