Od počátku vzniku vesmíru a života jsou zde protiklady mezi kterými je napětí, protiklady se podobají minci, co má rub a líc, proto často nevidíme protiklad a myslíme si, že něco nemá protiklad. Protikladem je; klad a zápor, zapnuto a vypnuto, život a smrt, dobro a zlo, pravda a lež, bohatství a bída atd. logicky je zde otázka, proč za vším jsou protiklady? Proč za vším není Bůh? Bůh to jsou protiklady, není zde Bůh jako subjekt! Stvořitelem vesmíru a života jsou protiklady mezi kterým je napětí, následkem jsou příčiny a následky, které stvořili evoluční proces.

Vše, co můžeme vnímat pomocí našich smyslů nebo pomocí přístrojů to jsou systémy založené na protikladech. Protiklady jsou pevným základem, na kterém stojí vesmír a život, pokud se pokusíme stvořit něco co nemá základ v protikladech tak nám to nefunguje! Klasickou ukázkou systému, který nemá základy v protikladech jsou naše teorie, které v praxi nefungují a následkem je; pandemie, inflace, konflikt, válka, deprese, drogy, vandalismus atd. Teorie je jako hůl, o kterou se opírá starý člověk, naše civilizace zestárla, a tak se opírá o teorie co v praxi nefungují.

Když něco nezvládneme po dobrém, tak se to snažíme zvládnout po zlém, manipulovat s lidmi a zvířaty pomocí násilí je snadné ale následkem jsou problémy na které není řešení. Pokud někdo poukáže na to, že ti, co nám vládnou jsou zlí blázni, tak zle skončí, protože je zde všude dogmatická totalita, která nahradila praxi za teorie. Pokud by mohli politické volby odstranit dogmatické totality tak by se volby zakázali. Vše začíná u lidí pokrytectvím, kdy si hrajeme na to, co ve skutečnosti nejsme, z dálky tak zlý starý blázen, vypadá jako normální hodný mladý člověk.

Nevěřte na to, že díky elitě vám bude líp a že tím skončí vaše deprese, líp vám bude teprve tehdy, až nahradíme genetická těla za stroje a programy, místo lidí budou na světě jenom autonomní inteligentní roboti na akumulátory, místo nemocnice zde tak budu servisy na roboty. Člověk nebyl evolucí stvořen na to, aby byl v konzumní civilizaci ekonomickým otrokem. Ekonomické je vše dělat ve velkém, a tak se se budou digitální zaměstnanci ve velkém vyrábět z kovu v továrnách, poslední malá nahá skupina lidí skončí za sklem v poslední zoologické zahradě. 

Člověk pracuje pomalu a chybně, on už dávno není protikladem pro konzumní civilizaci, a proto je člověk mnoho tisíciletí v krizi, civilizace potřebuje jako protiklad; stroje, přístroje, roboty, databáze, programy, inteligenci atd. všechny snahy stvořit dokonalého člověka jsou naivní, budeme muset nedokonalého člověka evolučně nahradit za dokonalého robota, jiná evoluční cesta zde není, pochopte konečně to, že z oblečené opice nejde udělat autonomní robot! Je to jako nahrazení mechanických psacích strojů za notebooky napojené na internet, vše je zde evolučně dočasně, trvale je zde jenom napětí mezi protiklady.

%d bloggers like this: