Vánoce jsou spojené s tím že se kupují drahé dárky a ty se dávají pod stromeček, nejlepším vánočním dárkem je to, co nejde koupit za peníze. Naše myšlení vnímá vše povrchně, a tak si myslíme naivně to, že nejlepším dárkem je to, co stálo hodně peněz, dárek, který byl levný nepovažujeme za správný dárek. Reklamy nám před Vánocemi vymývají systematicky mozek a přesvědčují nás, že si máme koupit to co nám nabízejí a že to bude jistě ten nejlepší dárek, po Vánocích zase následují výprodeje toho, co se na Vánoce draho neprodalo.

Aby mohli zákazníci hodně nakupovat tak na to logicky i musí mít hodně peněz, ekonomické a politické teorie v praxi selhali, a tak lidi mají všude mnoho tisíciletí pořád málo peněz kde je chyba? Natočíte draho film do televize a kina, a ten film má malou sledovanost, a tak se vám nezaplatí náklady na tento film, proč ten film má malou sledovanost? Sledovanost filmu je o tom, jakou aktuální hodnotu má film pro diváky v televizi nebo kině. Hodnota naší práce není určená náklady, ale je určená zákazníky oni rozhodují o tom, jaká je skutečná hodnota naší práce to platí tam, kde nejsou monopoly, co prodávají draho to, co má malou hodnotu.

Nedostatek peněz je zde díky monopolům! Monopoly jsou moderní ekonomické otroctví, kdy ekonomický otrok dostane za práci jenom tolik peněz, aby mohl existovat jako ubožák a nemohl si ušetřit peníze, a i kdyby se mu podařilo nějakým zázrakem peníze ušetřit, tak zde jsou měnové reformy, co peníze znehodnotí, nebo je zde veliká inflace co znehodnocuje peníze. Nadbytek pro ty, co jsou ekonomicky nahoře je založen na nedostatku pro ty, co jsou dole, rovnost je zde jenom ve smrti, nazí na svět přijdeme a nazí z tohoto světa odejdeme! Vše je zde hra o hodnoty, ti, co vyhrají se mají lépe než ti, co prohrají a je jedno, jestli je zde; feudalismus, kapitalismus, socialismus, populismus, humanismus atd.

%d bloggers like this: