Domů » Nedostatek geniálních kazatelů

Nedostatek geniálních kazatelů

Ano, musel jsem od narození řešit zbytečně mnoho složitých programových a technických problémů, které jsem sice optimálně vyřešil, ale stálo mě to hodně času a klidu, to mě nakonec vedlo k tomu, že hlupáci nečtou moudré knihy, a tak nejsou dokonalí, z díla spatříme přeci tvůrce.

Ano, lidi dělají chyby, moudrost je v tom se poučit z cizích chyb, díky čtení moudrých knih, nebo moudrých blogů na internetu, ale co je to moudrá kniha, nebo moudrý blog na internetu? Moudrost je bohužel relativní, protože je závislá na; situaci, času, prostoru, hodnotě, módě, vědě, technice, ekonomice, politice, náboženství, kultuře, filosofii, reklamě, pohádkách atd. není ten co by se zavděčil všem, každá subjektivní moudrost má málo těch, co jí milují a potřebují.

Objektivní moudrostí je to, co zde platí všude milion let a bude to všude platit i za milion let, jde třeba o to, že za vším jsou protiklady, mezi kterými je napětí a tato energie zde se vším pomocí informací a programů pohybuje a evoluce tak neustále staré novým nahrazuje. Jelikož nemáme rádi změny tak používáme velmi staré věci a nechceme si pořídit nové věci nebo nové služby, jsou zde i lidi co používají čtyřicet let starý telefon se sluchátkem a je to marnost, je přesvědčovat, aby si koupili nový mobilní telefon s operačním systémem.

Stejné je to i s; normami, pravidly, zákony, předpisy atd. z hlediska informační technologie jsme u nás bohužel mnoho let za hloupými opicemi, stačí se podívat na náš Český internet, kde mnoho; portálů, stránek, blogů, sociálních sítí atd. vypadá zaostale po stránce; optimalizace, programů, informací, vzhledu, obsahu atd. je snadné kritizovat a je těžké pochopit příčinu toho že je zde nadbytek hlupáků a nedostatek moudrých kazatelů.

Leave a Reply