Domů » Maximalismus eliminoval minimalismus

Maximalismus eliminoval minimalismus

Realita je založená na protikladech a příčině po které je následek, pokud zde existuje minimalismus tak logicky jeho opakem je maximalismus, v přírodě je všude minimalismus a v naší civilizaci je všude maximalismus, a tak utíkáme z civilizace do přírody abychom si v přírodě odpočinuli.

Maximalismus eliminoval minimalismus, podívejme se třeba na školství, kde je maximum informací a programů které se musí studenti naučit a v životě jsou jim tyto informace a programy k ničemu, protože stará teorie v praxi většinou nefunguje.

Nebo se podívejme na zbytečně obrovská města s vysokými domy, ve kterých je život pro lidi očistcem, proč vlastně lidi eliminovali minimalismus, aby jej tak mohl nahradit maximalismus? Ve velkém lze dosáhnout velikého zisku, jenže za jakou cenu?

Proč nevyrábět lidi v továrnách pomocí moderní vědy a techniky, každý vyrobený genetický člověk dostane do hlavy místo mozku řídící inteligentní čip a všechny lidi bude globálně řídit umělá inteligence, místo jména budou lidi mít výrobní čísla, zastaralý výrobní model člověka se optimálně recykluje.

Už nebudeme k ničemu potřebovat; herce, politiky, byrokraty, podnikatele, ředitele, celebrity, sportovce, umělce, milionáře, kněze, lékaře atd. 

Leave a Reply