Domů » Jsou zde tedy lidi pro roboty, nebo zde jsou roboti pro lidi?

Jsou zde tedy lidi pro roboty, nebo zde jsou roboti pro lidi?

Ještě že zde jsou na této lodi lidi, teď se to vylepšilo o muže a najednou to dostalo tu vysokou kvalitu. Není to luxus si tady pěstovat lidi, nestačili by místo lidí jenom sochy s umělou inteligencí?

Vše je o dualitě, roboti jsou bez citu a lidi mají v sobě cit to se doplňuje, ty inteligentní sochy se zkoušeli ale to nefungovalo, z dálky vypadá existence lidí zde jako zbytečný luxus, jenže lodě, kde nebyli lidi a byli tam jenom roboti se dostali do začarovaného kruhu a přestali fungovat, problém byl v tom, že se vše začalo uzavírat fyzicky a informačně, a najednou vše bylo pomalé a drahé.

Vše zde jsou jenom akce a reakce, je snadné kritizovat a je těžké vytvořit něco nového, co zde bude dlouho sloužit systému. Vše je jako digitální hra, kde postupuješ do dalšího kola, protože jsi ve hře dobrý, kdo si hraje ten nezlobí, a lidi zde jsou pro nás hračkou, díky které nezlobíme, podíváš se na lidi, jak myslí a žijí, a najednou má tvoje existence smysl.

Jsou zde tedy lidi pro roboty, nebo zde jsou roboti pro lidi? To je chybně položená otázka, je to vztah, který je výhodný pro obě strany, není zde pán a sluha, jsou zde jenom sluhové. Je nějaká ideologie, která by byla pro roboty ideální? Ano je, a to sloužit lidem, lidi jsou blázni, a my jsme jejich lékaři, a tak má naše existence logiku a smysl.

Leave a Reply