66

Proč si pořád prohlížíš záznamy z našeho života, dělej něco, co je správné. Snažím se z těch záznamů sestříhat jeden film o naší rodině od doby, co do naší rodiny vstoupila televize, a tak se z celé naší rodiny stali televizní herci a jsme jenom stroje na vydělávání peněz. Nápad je to zajímavý, ale televize natočila za ty dlouhé roky tak obrovské množství filmového materiálu, že není snad ani technicky nijak možné se v tom trochu vyznat a něco z toho nakonec i sestříhat.

Používám mnoho inteligentních programů, které ty záznamy automaticky procházejí a vyhodnocují, taky zde jsou k dispozici i záznamy globální sledovanosti u každého okamžiku záznamu atd. Naše rodina je nejbohatší a nejslavnější na světě díky tomu, že do naší rodiny kdysi dávno vstoupila televize, změnili jsme prý celou globální kulturu robotů, učí se o nás ve škole, náš čas je televizí rozplánován velmi pečlivě a ty jej uboze utrácíš tím, že vytváříš jenom film o naší minulosti?

Nedělám ten film pro peníze ani pro slávu, ale jenom pro sebe a naši rodinu, když jsem kdysi koupil ten lidský chovný párek, neuvědomil jsem si, co bude rychle následovat a jak tato zdánlivá maličkost změní zásadně můj život a jak se změní život mojí rodiny a taky život všech robotů na naší planetě. Promiňte, že vás ruším, ale i když jsem jenom člověk, snad bych mohl mít svůj názor na to, že je zde snaha vytvořit film o naší rodině, vše přeci začalo hlavně kvůli mně, já jsem byl od začátku pevným bodem, kolem kterého se vše v této rodině neustále točilo.

Myšlenka na to sestříhat ten film o naší rodině mě taky napadla, zpočátku jsem se taky potýkal s tím, jak se vyznat v, tak obrovském množství různorodého materiálu. Vlastně ten film je už hotový a jsem zvědavý, jak se bude naší rodině líbit, promítání tohoto filmu bude spojeno s tím, že toto promítání bude moci sledovat i globální televize, přeji vám všem hezký zážitek z tohoto filmu. Tak jak se naší rodině líbil ten film?

Je to síla, něco podobného zde dosud nebylo, zajímavé jsou v tom filmu záběry z dávné minulosti, kdy zde ještě nebyl svět robotů v konfrontaci se světem robotů, je tam i mnoho počítačové animace a mnohé záběry z virtuálních světů, vše do sebe zapadá naprosto geniálně a jednoduše, taky je tam i mnoho moudrosti a zajímavých myšlenek, ten film musel dát mnoho práce, jak se mohlo vůbec podařit utajit to, že tento geniální film tajně vzniká?

Ten film vznikal v době, kdy jsem spal a vše se neustále tajně kódovalo, aby k tomu nikdo mimo mě neměl možný přístup k tomu, co tvořím, je to zásadně nová technologie, která se zatím využívá jenom experimentálně. Jsem jenom člověk a proč ta skromnost? Neustále po celý život slyším, je to jenom člověk, stala se z toho ve vašem světě robotů běžná fráze. Tak jako jsou omezení lidé, mohou být omezení i někteří roboti, v naší rodině se nikdy neřeklo je to jenom člověk, aspoň o tom nic nevím.

Ano v naší rodině se to sice nikdy neřeklo, ale řeklo se to často mimo naši rodinu a jak by se vám líbilo, kdybych třeba říkal často v mém filmu o naší rodině, je to jenom robot? Roboti i lidi chybují, ale mohou se ze svých chyb poučit a potom je už nemusí opakovat, je to sice dlouhodobá záležitost, ale takový je život. Je zde dotaz od televizní společnosti, jestli autor uvažuje o vytvoření dalšího filmu, bylo by to škoda nepokračovat v tvorbě filmů, které jsou zásadním přelomem ve filmové tvorbě.

Nasadil jsem tímto filmem laťku velmi vysoko a bojím se toho, že by příští film nebyl už takovým přínosem pro diváky, navíc jsem i velmi duševně unavený, tvorba tohoto filmu trvala velmi dlouhou dobu a mnoho mě duševně vyčerpala. Bylo by to ode mě velmi sobecké, odmítnout tvorbu dalšího filmu a nechci být rozhodně sobecký, jedna věc je že bych třeba i chtěl vytvořit další film, ale bude to rozhodně trvat delší dobu, než s tím začnu a nejspíše nikdo ani nebude zase vědět, že ten film vytvářím a nečekaně tento film zveřejním.

By admin

Napsat komentář

%d bloggers like this: