Porovnání obou fotoaparátů je obtížné. Jde zde o velikou modernizaci, kdy je zde snaha přejít z klasické zrcadlovky na bezzrcadlovku. Oba systémy mají svoje výhody a nevýhody, evolučně vše směřuje k zániku zrcadlovek. Většina fotek na světě dneska vzniká pomocí mobilů s operačním systémem, protože mobily jsou většinou levné a máme je neustále u sebe, fotky z mobilů sice nejsou kvalitní, ale pro použití na internetu to většinou dostačuje.

Fotoaparát je technický přístroj na akumulátory, který umí zaznamenat fotky a video. Fotografie a video se po nasnímání většinou upraví v počítači, aby se mohli nějak využít. Fotografování a natáčení videa je lov pomíjejí reality, vše je v realitě dočasně, a tak musíme často použít krátký snímací čas. Často zde jsou spory o to, jaké má mít parametry fotoaparát nebo video kamera? Amatéři mají na technické parametry zcela jiné názory než profesionálové.

Fotografie a video je dneska snadné vytvořit, jenže zjistíte že je zde nemožné nějak prodat fotografie a video, protože je zde veliká konkurence. Jakmile se něco stane jednoduché a snadno dostupné tak to ztratí hodnotu, hodnotné je to, co je složité a tím obtížně dosažitelné. S příchodem autonomních robotů už nebudou potřeba fotoaparáty a kamery, protože to, co autonomní robot uvidí to se automaticky znamená jako fotografie nebo video.   

%d bloggers like this: