Proč existuje práce? Většina lidí si naivně myslí že práce je spojená se ziskem peněz nebo jiných hodnot, z dálky to tak pro lidi vypadá ale z blízka zjistíme, že zde není jenom lidská práce za peníze, ale je zde i práce fyzikální a duševní, práce je naprogramovaný proces, který něčemu slouží. Práci může vykonat motor díky tomu, že má k dispozici zdroje energie, pokud nejsou potřebné zdroje tak není možná práce.

Vše, co je živé to pracuje, protože to má k dispozici zdroje. Obrazně je život oheň, který potřebuje palivo, kterým je potrava a informace. Všechny knihy, co existují to jsou příběhy o práci, mnohé příběhy o práci nejsou skutečné, protože si je spisovatel vymyslel, aby zaujal čtenáře něčím, co je neobvyklé. Vše je zde o protikladech, mezi kterými je napětí, a tak je zde; dobro a zlo, pravda a lež, moudrost a hloupost, život a smrt atd.

Abychom mohli něco pochopit tak se k tomu musíme přiblížit, tím se z nás stává specialista, který může ostatním pomoci. V přírodě se vše, co je živé na něco specializuje, a tak to je evolučně úspěšné, vše živé funguje jako naprogramovaný stroj, práce se tak v kruhu opakuje a situace má za následek změny. Mnozí nechápou, proč vše je tak jak to je, protože si vytvořili svůj svět do kterého se uzavřeli.

%d bloggers like this: