ChatGPT to je pokus o umělou inteligenci se kterou je možné vést dialog, v něčem to funguje dobře a v jiném to funguje špatně, je to novinka, a tak logicky to není praxí otestované. V mnohém mi ChatGPT připomíná stránku Zpovědnice, kde na vaše otázky odpovídají hlupáci a pitomci. Existujeme v realitě, kde je vše experiment, a tak zde jsou často chyby.

Většinou si chyby uvědomíme s odstupem času, protože můžeme porovnávat současnost a minulost, nechybují jenom lidi, chybují i zvířata a programy. Většinou platí že pokud se něco dlouho opakuje tak se naučíme tomu, jak nechybovat, proto je zde snaha se na něco specializovat.

Velmi dlouho si lidi mysleli že je země placatá a odmítali pochopit to, že je země kulatá, stejně tak si lidi myslí že jsou dokonalí a nepostradatelní, myslet znamená nemít vědomosti, nikdo nemůže vědět všechno každý ví jenom to co je mu blízké.

Jenže přichází digitální kultura, ve které nám místo politiků a byrokratů budou vládnout; stroje, roboti, programy, systémy atd. z lidí se tak stanou genetičtí roboti na dálkové ovládání jakýkoli odpor bude naivní a marný.

%d bloggers like this: