Domů » Cena práce závisí na situaci a organizaci

Cena práce závisí na situaci a organizaci

Čím menší je cena práce tím levnější je zboží a služby, teoreticky pokud by byla práce zadarmo tak by mohlo být zboží a služby taky zadarmo, jenže to je ekonomická utopie, vše zde má svoji hodnotu i práce kterou vykonal člověk nebo stroj. Cena práce závisí na situaci a organizaci, často se u cen setkáváme s regulací, podle nějakého programu, který někomu bere a jinému zase dává.

Jednoduché to má stroj, pokud mu nedáte to, co on potřebuje tak stroj nepracuje, ze stroje nikdo neudělá pitomce, tak jako se to dělá u lidí. Přichází nová doba, ve které za nás budou všude pracovat stroje a počítače, tím logicky bude docházet k tomu že začnou stroje a počítače selhávat, protože se lidi špatně o stroje a počítače starají. Dobře se o stroje a počítače mohou starat jenom stroje a počítače, problém je v tom že jsme evolučně mnoho vzdálení kultuře strojů a počítačů, a proto se logicky špatně staráme o stroje a počítače.

To vše logicky povede k tomu, že začne narůstat všude dlouhodobá nezaměstnanost a tím i sociální problémy. Je naivní si myslet že na tvoje pracovní místo nenastoupí brzo robot nebo umělá inteligence, vývoj dneska postupuje velmi rychle, a to co bylo před deseti lety nemožné, to je dneska už běžnou součástí našeho života. Budeme muset začít globálně kontrolovat přelidnění a degeneraci, nebo to skončí zase velikou válkou, a to není optimální řešení našich sociálních problémů.

Leave a Reply