Programování myšlení začíná pohádkami a končí to reklamou nebo ideologickou propagandou spojenou s cenzurou. Veliké krize jako je třeba; ekonomické krize, inflace, revoluce, válka, pandemie, hladomory, požáry, záplavy, zemětřesení, uragány, výpadek proudu, nezaměstnanost, vandalismus, drogy, extrémismus, protekce, korupce atd. odhalují v nahotě naše limity které nedokážeme překonat.

Vše je v civilizaci o náhražkách, máš psychické problémy tak je zde nabídka mnoha náhražek, které ti mohou pomoc jde nejvíce o; víru v zázraky, pohádky, ideologie, léky na psychické problémy, alkoholické nápoje, cigarety, návykové tvrdé drogy, sociolog, psycholog, filosof, kouč, guru atd. Obrazně mi naše konzumní civilizace připomíná internet, kde jsou; portály, katalogy, stránky, blogy, sociální sítě atd. internet je obrazně oceán ve kterém veliké ryby konzumují malé ryby.

Velikou rybou zde jsou veliké internetové organizace jako je; Google, Microsoft, Apple, Seznam, Facebook, YouTube, Instagram, Pinterest, Twitter, Linkedln, WordPress, Blogger, Webnode atd. Vše je o tom, jak nebýt na internetu malou rybou, která žije ve strachu, že jí nějaká veliká ryba sežere. Vše je o tom nebýt amatérem a být profesionálem ve správné specializaci, naše rodiny a školy zde selhali v tom, aby člověka optimálně naprogramovali pro to, aby byl v životě úspěšný!

Je to egoistické chtít se mít lépe než ostatní? Zde se dostáváme k pokrytectví, egoisti zde hlásají altruismus, proto aby mohli z egoistů udělat naivní pitomce, se kterými budou moci snadno manipulovat. Současný demokratický kapitalismus u nás mi připomíná 32 bitový notebook, ve kterém nainstalován je Windows Vista.

Jako pitomec jsem si před 14 lety koupil tento notebook, po přeinstalování operačního systému na Windows XP vše začalo konečně rychle fungovat, potom jsem zvětšil na dvojnásobek paměť a vyměnil HDD za SSD, problémem je zde napojení na internet, protože Windows XP už nemá podporu u aktualizací pro moderní prohlížeče. Zkoušel jsem i Linux určený pro staré počítače, zde sice internet už konečně fungoval ale počítač byl neskutečně pomalý. 

By admin

Napsat komentář

%d bloggers like this: