Domů » Ano, rovnost zde nikdy nikde nebyla

Ano, rovnost zde nikdy nikde nebyla

Prý pravda zvítězí, to je na našem státním praporu, zde pravda prohrála boj se lží, už před mnoha stoletími. Vědci zkoumali, proč někdo lže málo a jiný lže mnoho, nakonec dospěli k tomu, že je to o svatých prioritách, naše psychika je tím, jaké máme priority, některé priority způsobují to, že ten člověk mnoho lže, klasickou ukázkou jsou zde třeba lidi, co fyzicky nepracují, a živí se jenom psychickou prací, nebo podvody, zde je jejich prioritou zisk nebo kariérismus, a tím i mnoho lžou.

Člověk, který fyzicky těžce trvale pracuje, nemá tolik zkušeností se lhaním, a tak se ani nesnaží o to mnoho lhát, podívejme se na masožravé květiny, chtěli za každou cenu přežít, a tak se naučili lhaní, a tak z hmyzu získávají potravu. Zde je jasná ukázka priority, zachování života je nad všemi pravidly, a tak dochází ke lhaní. Ve válce platí jiná pravidla než v době míru, situace mění pravidla a zlá situace může donutit slušného člověka k tomu, že se z něj stane vrah nebo zločinec.

Nejsme hloupí roboti, jsme inteligentní lidé, a tak se umíme přizpůsobit nečekaným změnám, nemůžete od čertů požadovat to, že se budou chovat jako andělé, pokud s cizími lidmi nezacházíme jako by to byli andělé, tak se nemůžeme divit tomu, že se z nich stali čerti, co lžou. Vše, co dáváme, to nazpět dostáváme, rovnost zde nikdy nikde nebyla, vždy zde byli ti, co jsou nahoře a ti co jsou dole, systém byl vždy uzavřen pomocí; kast, tříd, titulů, funkcí, rituálů, pověr, fetišů, dogmat atd. ti nahoře směli lhát a ti dole lhát nesměli, o tom to je, že jsme pokrytci a kariéristi!

Leave a Reply