Lenoch nechápe svět, ve kterém existuje, a tak chybuje, lenost je následek výhod, které nám poskytuje evolučně vyspělý svět, ve kterém existujeme, proč se namáhat, když máme k dispozici stroje a programy co nám slouží o tom to je. Toužíme po mnohém, a tak na to myslíme a tím se dostáváme do problémů, spěcháme za štěstím a tím chybujeme, komu není rady tomu není pomoci.

Vše jsou snahy o to něco násilně změnit, aby se dosáhlo nějakého cíle, a tak zde je; inflace, pandemie, deprese, špína, hluk, bída, přelidnění, vandalismus, populismus, centralismus, válka atd. to vše jsou jenom příčiny a jejich následky. Knihy a filmy nám mohou pomoci s pochopením našeho světa, pokud nebudeme líní používat naši inteligenci.

Vše je zde evoluční proces, a tak vše co je zde možné evolučně změnit, to i evoluce neustále mění, a tak je staré nahrazováno za nové, a to co nefunguje se opravuje. Velikou popularitu mají polotovary, nejsou to jenom polotovary používané při vaření, polotovarem je i digitalizace díky které máme k dispozici rychle a levně informace a programy. Sedíme u barevného monitoru a stávají se tak z nás konzumenti moderní reality jakou je; televize internet, počítačová hra atd. přichází doba konzumu levných polotovarů!

Následkem je to že se z lidí začali stávat levné polotovary co jsou v konzervě, na některé konzervě je napsáno prezident a na jiné konzervě je napsáno dělník, je jedno koho si zvolíme za prezidenta republiky, protože k volbám jdou konzervy, co si zvolí nějakou starou konzervu, za prezidenta republiky na pět let! 

%d bloggers like this: