Domů » Ano, hlupáci na focení používají telefon

Ano, hlupáci na focení používají telefon

Fotoaparát je nástroj, který používá fotograf, v tom se podobá fotograf hudebníkům, co používají hudební nástroje, aby mohli vytvářet hudbu. Základem je mít kvalitní fotoaparát a umět s ním optimálně zacházet, začínající fotograf používá jenom automatiku a zná jenom to nejnutnější, aby mohl vytvořit fotky, často začínající fotograf si fotoaparát nekoupil a používá cizí fotoaparát. V současnosti většina fotek vzniká pomocí telefonu nebo tabletu, pokud se tyto fotky využívají jenom na internetu tak technická kvalita dostačuje, pokud ale budete fotky dělat profesionálně, tak budete muset si koupit drahý fotoaparát, u kterého jdou měnit objektivy.

V reklamě každý výrobce chválí to, co vyrábí a prodává, jenže každá novinka je jako mýdlová bublina, která za rok splaskne, veliká konkurence nutí výrobce k tomu, aby neustále přicházeli s něčím, co je lepší než konkurenční výrobek. U fotoaparátů je dneska veliké množství parametrů, některé jsou prioritní a jiné nejsou prioritní. Nejdůležitější je u fotoaparátů, jaký máte snímací čip, zde platí pravidlo, že čím větší je plocha snímacího čipu tím lepší fotky umí fotoaparát udělat bohužel ale fotoaparáty co mají veliké snímací čipy, jsou velmi drahé a jsou k nim i drahé objektivy.

Nejlepším testem fotoaparátu je fotografování v interiéru, kde není denní světlo třeba v metru, nebo doma v noci, kdy používáte elektrické světlo. Zde dochází k tomu, že jsou snímky rozmazané, protože fotoaparát není na stativu, nebo se něco v interiéru rychle pohybuje, sice zde je možnost použít elektronický blesk, moje zkušenosti s používáním blesku jsou špatné, a tak používám blesk jenom minimálně, když není už možné jiné řešení. Nedostatek světla se řeší velikou citlivostí a focením bez clony, veliké snímací čipy umí udělat kvalitní fotku i při veliké citlivosti, u každého fotoaparátu je dobré si otestovat jaká citlivost je na hranici, přes kterou bychom neměli jít, aby byli naše fotky kvalitní.

Ono fotografování to je hlavně o inteligenci, a proto hlupáci na focení používají telefon na skládací tyčce a fotografují se před zajímavým pozadím, já a hrad, já a moje auto atd. Podle mě je ideální amatérský fotoaparát Panasonic Lumix DMC-TZ200, obrovskou výhodou je zde to že se vejde do větší kapsy, kvalita snímků je vysoká a je zde i možnost filmovat ve 4 K rozlišení, je zde i výborná stabilizace a veliký rozsah zoomu, dále je zde i hledáček. Není to fotoaparát pro profesionály, je to fotoaparát pro náročné fotoamatéry. Profesionál by si koupil spíše Canon EOS M50 Mark II, zde je větší snímací čip a možnost měnit objektivy.

Leave a Reply