Všechny problémy, které mají jedinci a společnosti jsou vždy následkem chyb, s příchodem počítačů a později internetu který počítače globálně propojil jsme konečně začali do hloubky řešit problematiku chyb u databází a programů, chyby nás okrádají o čas a peníze proto nám chyby tolik vadí. V matematice máme jasno co je to chyba, jenže realita to není jenom matematika, ale je to i mnohé jiné co není spojeno s matematikou. Je chybou nazvat něco tak, jaké to opravdu je?

Podívejme se na svatou víru v zázraky, kde se často používá označení bůh, jak naivnímu malému dítěti vysvětlíte, co nebo kdo je to bůh? Jako zvědavé dítě jsem se na to optal naivně svého pitomého otce, který byl profesorem na vysoké škole, jeho odpověď byla bohužel pitomá, a tak jsem si musel sám zjistit pravdu. Otázka boha je otázkou vztahu mocného s bezmocným, kdy to, co je mocné je bohem tomu, co je bezmocné, pokud by zde byl každý člověk bezmocný, tak by zde označení bůh evolučně vůbec nevzniklo.

Všimněme si toho, že nevíce svaté víry je tam kde je nejvíce zaostalosti a bídy, lidem zde nezbývá než se modlit a věřit na zázraky. Sním o vyspělé civilizaci, kde nejsou žádné problémy, mám řešení, které se vám nebude líbit, nahradíme lidi za roboty, nejsou na světě lidi tak zde nejsou chyby, co dělají lidi to je logické. Nevěřte tomu, že pokud si zvolíte nového prezidenta, že vám bude všem líp, pochopte to, že jste všichni čerti, co mají v hlavě peklo.