Vše je o konkurenci, která nás nutí k tomu abychom soutěžili a dosahovali zisku, je to celé o nabídce a poptávce, profesionalita je o tom umět nabídnout hodnoty které se dobře prodávají, konkurence nás nutí k veliké kvalitě za malou cenu. Většinou platí že není problém něco hodnotného profesionálně vytvořit, ale problém je to dobře prodat, proč je tak velikým problémem prodávat zboží a služby? Je to jako ve sportu, kde není možná protekce a korupce, zde platí pravidlo vše, co je jednoduché z toho je malý zisk a je to špatně prodejné.

Vytvářet fotky a videa je jednoduché, a tak jsou fotky a videa špatně prodejné, je třeba se proto u fotek a videa zaměřit na něco co je složité a tím se dosáhne profesionality, která je spojená s velikým ziskem. Dělejte něco, co si nemohou lidi sami udělat, a tak potřebují na to profesionála, problémem je to že to, co je dneska výhodné zaměstnání to už zítra nemusí být výhodné zaměstnání, jenom smrt je zde jistá, nevěřte na teorie, protože teorie v praxi nefungují.

Nikdy zde nebyl praktický návod na to, jak být dokonalým v nějaké specializaci, dokonalost je jako ve sportu, kde uspěje na krátkou dobu minimum sportovců, co mnoho let obětovali tomu, aby byli nejlepší. Vše, co rychle získáte o to i rychle přijdete, škola života nemá prázdniny, podívejte se na autory populárních knih, jak dlouho jim trvalo, než se vypracovali na populárního spisovatele, stejné je to i s tvorbou fotek a videa. Je to tom nedělat chyby, všeho zkuste a dobrého se držte, pochopte to, že nezáleží na tom, jaký máte; počítač, monitor, operační systém, program, fotoaparát, kameru, objektiv, stativ, blesk atd. záleží jenom na tom, být nejlepší a potom se ekonomický zázrak dostaví.