Každý se setkává s tím, že něčemu nerozumí, a tak potřebuje někoho kdo tomu rozumí, vše se specializuje, a tak můžeme zvládnout to co bychom jinak nezvládli, jaký to vše v nás a okolo nás má smysl, když je zde stejně vše dočasně a v ničem zde jistota není. Být optimistou nebo raději pesimistou o tom to je? Toužíme, aby vše bylo tak jak nám to vyhovuje a nechceme se pořád rozčilovat s tím, že je zde něco, co nám nevyhovuje.

Snažíme se o manipulaci pomocí odměny a trestu jenže tím se dostáváme do začarovaného kruhu závislostí na mnohém. Když něco nejde tak jak chceme, tak používáme násilí, mnohdy to může skončit i válkou, někde je chyba v konzumním systému a my nevíme kde je ta chyba? Chyba je vždy v tom že jsme materiálem na evoluční pokusy, svět, ve kterém existujeme to je továrna na evoluční pokusy!

Naše sny to je taky jenom evoluční pokus, který testuje, co nám vyhovuje a co nám nevyhovuje. Někdo napíše knihu a jinému se ta kniha tak zalíbí že podle ní natočí film a ten film je dlouho populární, takto pomalu vzniká naše kultura, ve které milujeme to, co se nám líbí a nenávidíme to co se nám nelíbí, je to celé o skryté manipulaci, kdy je s námi manipulováno jako bychom byli jenom loutky.

Problémem je to že není ten, co by se zalíbil všem, stejně tak není ani jídlo které by chutnalo všem, dalším problémem je to že se vše v nás a okolo nás rychle mění, a tak se staré nahrazuje za nové, a nakonec jistě jednou zemřeme a v našem bytě bude žít někdo jiný. Vše, co jsme milovali to bude vyhozeno do popelnice, dokonce i naše planeta Země je zde dočasně, proč chceme zde být trvale?