Protože označení parazitování nám bylo nepříjemné, tak došlo k tomu, že používáme slovo příživníci, je to jako když se cikáni přejmenovali na Romy. V přírodě je parazitování velmi rozšířené a příroda bojuje s parazity mnoha způsoby, a to vede k tomu, že se paraziti neustále evolučně zdokonalují, člověk je taky dokonalým parazitem, který se neustále evolučně zdokonaluje.

Parazitování není systémový problém, problém je v tom, jak mít pod kontrolou parazitování? Podívejme se na Bibli z pohledu parazitování člověka na člověku, zde je mnoho příkladů o tom, jak člověk egoisticky parazitoval na člověku. Vnímám parazitování člověka na člověku jako počítačovou hru a zde jde o to vytvořit správná pravidla a zajistit kontrolu těchto pravidel.

Abychom mohli něco takového globálně optimálně realizovat tak nahradíme lidi za autonomní inteligentní roboty na akumulátory, člověk to je evolučně zastaralý systém, který nejde už vylepšit tak aby vyhovoval novým náročným podmínkám pro digitální civilizaci. Lidi se přesunou do rezervací a zde se oddělí muži od žen, aby se tak realizovala optimálně globálně genocida, nejsou příživníci tak nejsou s příživníky problémy, to je logické.