Notebook s Windows 11

Nechápu proč se nenechá na uživateli, aby si mohl vybrat z více operačních systémů a neplatil si za Windows který mu nevyhovuje, ideální operační systém je Linuxová distribuce založená na Debianu mě vyhovuje Linux Mint 4, nebo podobný je i Linux MX, seznam distribucí Linuxu je veliký. Prodejci počítačů tvrdí že prý lidi chtějí Windows a nechtějí Linuxovou distribuci a že pokud by prodávali počítače kde je Linuxová distribuce tak by měli u těchto počítačů malý odbyt. Proč vlastně je tak malý zájem o Linuxové distribuce, když jsou zadarmo?

Problémem je reklama, která lidi klame a tvrdí jim, že Windows je lepší než Linuxová distribuce, ve skutečnosti je Linuxová distribuce mnohem lepší, než je Windows, podívejme se na to, na čem běží; Google, Seznam, Facebook, YouTube atd. to vše běží na Linuxových distribucích nebo na operačním systému UNIX.

Některé organizace a korporace dokonce zakázali zaměstnancům používat Windows 10, protože tento operační systém není spolehlivý a bezpečný, protože sbírá o uživateli mnoho informací, které potom využívá. Prý nová verze Windows 11 bude zadarmo pro ty co mají na počítači Windows 10, v minulosti zde nic takového nebylo, protože Windows neměl zisk z informací, které získával z počítačů díky špehování. 

Tento článek napsal(a) admin

Leave a Reply